Kontaktujte nás

Jsme vám rádi k dispozici

Najdete nás na adrese Vodní 7 v Brně. Vstup je však z adresy Hybešova 14

provoz školky

Po-Pá 07:00 – 16:00 hod
Víkendy: zavřeno

provoz školy

Po-Pá 08:00 – 15:00 hod
Víkendy: zavřeno

telefon a mail

775 520 849
skola.majka.brno@gmail.com

Email

Napište nám

Najdete nás na adrese:

Vodní 7, 602 00 Brno. 
POZOR! Z ulice Vodní se k nám nedostanete, je potřeba využít vchod z ulice Hybešova 14. 

Fakturační adresa:

Sdružená škola Brno, z.ú.
Tovární 185
664 61 Rajhrad
IČO: 053 93 442

Často kladené otázky

Před odesláním dotazu zkuste najít odpověď v následujicích nejčastěji položených otázkách. Pokud zde odpověď nenajdete, můžete nám svůj dotaz napsat do formuláře výše, případně nás kontaktovat na uvedené telefonní číslo. Těšíme se na vás.

Je možné dítě zapsat kdykoliv v průběhu školního roku nebo jen v konkrétní zápisové dny?

Ano, dětičky přijímáme kdykoliv v průběhu školního roku. Vždy dle aktuální kapacity školy či školky. Je spousta dětí, které zjistí, že jim v jejich škole nebo školce není dobře a potřebují změnu v průběhu již rozběhlého pololetí. I pro tyto děti jsme rádi k dispozici. Čím dříve změní prostředí, ve kterém jsou nešťastné, tím lépe. Určitě není dobré setrvávat v disharmonii do konce pololetí. 

Může rodič doprovázet své dítě v počátcích jeho docházky do naší školy či školky?

Ano, naše škola i školka jsou rodičům přátelské. Nejsme zastánci rychlého přechodu dítěte z rodiny do školky či školy. Přímo doporučujeme, aby se rodič v počátečích docházky připojil ke svému dítěti. Tím, že uvidí svého rodiče v souladu s námi, s prostorem i s jinými dětmi, získá k nám, dětem i prostoru také důvěru. Posléze, když padne rozhodnutí pro samostatnost a rodiče odchází, nejsou děti v šoku z toho, že jsou bez rodičů a ještě k tomu v cizím prostředí mezi cizími lidmi a dětmi. Zakouší jen nepříjemnou zkušenost z faktu, že rodič skutečně na dočasnou dobu odejde, ale zakouší ji v již známém prostředí s lidmi, kterým mezitím začalo důvěřovat. Každé dítě potřebuje různě dlouhý čas. S některým dítětem pobývá rodič třeba jen týden, dva, s jiní rodiče setrvají třeba dva měsíce. Ctíme vaše pocity a necháváme plně na vás, kdy se rozhodnete pro samostatnost. Jsou to vaše děti. Nikdo je nezná tak, jako vy.  

Na koho se obrátit v případě zájmu o školu či školku?

Hlavní kontaktní osobou pro věci související s provozem školy je Renata Netoušková (725 792 902) a pro provoz školky zase Jana Kubíčková (605 248 767).

Jste kmenovou školou, která zapisuje děti do domácího vzdělávání?

Ne, naše škola není typickou kmenovou školou, do které lze zaevidovat dítě k povinné školní docházce v režimu individuálního vzdělávání. Jsme sdruženou školou, která jinde zapsané děti v domácím vzděláváním sdružuje.

Musí být dítě zapsané v režimu domácího vzdělávání?

Ano, děti navštěvující naši sdruženou školu musí být zapsané v režimu domácího vzdělávání. Následně lze kombinovat jeho domácí výuku s naší anebo ponechat vzdělávání výhradně na naší sdružené škole. Každá rodina má v tomto jinou představu.